Позбавлення депутатського мандату: нардепа Киву жopсткo нaкaзaли за бійку з ветераном АТО (Відео)

Ілля Ківа побився в київському ресторані з ветераном АТО Михайлом Майманом і зламав йому ніс

Ілля Ківа побився з ветераном АТО в ресторані в Києві, після чого генпрокурор відкрив кримінальне провадження стосовно народного депутата з фракції «ОТЗЖ» за фактом нанесення тілесних ушкоджень Михайлу Майману.

Незабаром після інциденту 22 січня в закладі «Мосс» політик сам звернувся до правоохоронців із заявою про отримання побоїв, але на кадрах, знятих камерами спостереження в кафе, видно, що Ківа перший підійшов до відвідувача і вдарив головою в обличчя, і вже після цього Майман дав здачі кривдникові і завдав удар кулаком. Тут-таки втрутилася охорона нардепа і відтягнула ветерана.

Ролик з конфліктом потрапив в мережу і моментально поширився в ЗМІ. У підписі до відео, яке опублікував один з Telegram-каналів йдеться, що Ківа тоді зустрічався в ресторані з «представниками кримінального світу Дніпра».

Майман розповів в ефірі телеканалу «Наш» про подробиці інциденту. Чоловік прийшов в ресторан зі своїм другом і його дочкою, і в цей час в закладі неподалік знаходився Ківа зі своїми співрозмовниками. Ветеран війни на Донбасі зазначив, що нардеп поводився огидно і голосно нецензурно лаявся. Через це Майман з товаришем і дівчинкою вирішили покинути заклад. Коли він піднявся, щоб іти, його помітив Ківа і підійшов з погрозами.

Майман і Ківа знайомі з часів служби в зоні АТО. Чоловік був заступником командира батальйону «Свята Марія» в Маріуполі і Бахмуті (Артемівськ), і в цей час Ківа був першим заступником начальника Головного управління Національної поліції в Донецькій області при В’ячеслава Аброськіна.

Ілля Ківа і Михайло Майман з батальйоном «Свята Марія» в зоні АТО (архівне фото)

«Вони разом налаштували бізнес в зоні АТО. У плані того, що фури, які проїжджають через блок-пости, платять по 100 тисяч гривень. Наркотики контролює безпосередньо Ківа по зоні АТО. І був наказ від Іллі спалювати машини, які проїжджають через блок-пост і не платять 100 тисяч гривень за проїзд. Це як раз тоді була посівна, і люди возили дизель, щоб посіятись », – розповів Майман.

За словами ветерана, він відмовився, і перед тим, як піти «на громадянку» в 2016 році, політик обіцяв помститися за порушення «наказу».

У столиці ветеран випадково в кафе натрапив на нардепа, коли той сидів зі своїми друзями – кримінальними авторитетами з Дніпропетровської та інших областей.

В цей час Ківі показали на Маймай, політик підійшов до нього зі словами «Стій, я зараз тобі поясню … Я тебе попереджав, що я тобі голову відріжу?» Після цього вдарив головою в обличчя і зламав йому ніс.

«Голова у нього дубова!» – зізнався ветеран.

Після бійки Майман порадився з екс-нардепом і правозахисником Віталієм Купрієм, і було прийнято рішення звернутися до генпрокурора щодо інциденту. В результаті відомості про подію занесли в єдиний реєстр досудових розслідувань з попередньою кваліфікацією за ч.1 ст.122 Кримінального кодексу України (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження).

«Найголовніше не те, яка буде кваліфікація … а ось позбавлення депутатського мандата!» – підкреслив адвокат, говорячи про можливі санкції до Киве за напад на ветерана.

Сам Михайло Майман в 2019-му балотувався до Верховної Ради як самовисуванець, але в парламент не пройшов. Перебував в зоні АТО на Донбасі з 2014 по 2016 роки, після цього на деякий час виїхав до США по туристичній візі, оскільки побоювався «переслідування українських спецслужб».

Источник: www.bn24.biz.ua

Позбавлення депутатського мандату: нардепа Киву жopсткo нaкaзaли за бійку з ветераном АТО (Відео)