Укpаїнцi з Kитaю зaпиcaли ш0кyючe вiдeо: “Вpятyйтe нас! Вaс вciх oбмaнюють! Тyт вiдбyвaютьcя жaхлuвi рeчi” (Відео)

Громадяни України в Ухані записали відео про те, чому їх не можуть евакуювати

Коронавірус в Китаї забрав життя вже 1310 чоловік і кількість хворих наближається до позначки в 50 тисяч чоловік. Відомо, що 3441 пацієнт благополучно впоралися з хворобою. Провінція Хубей, де почалося поширення хвороби, була повністю ізольована, проте вірус проник і в інші країни. Крім того, з міста Ухань в останній тиждень масово евакуювали іноземних жителів. Однак, українці так і не змогли полетіти додому.

Подробиці про ситуацію розповіла українка Ірина Чуйко, яка виявилася в самому центрі епідемії. Вона зізналася, що не хотіла залишати Ухань, але ситуація загострилася і вона вирішила разом з іншими громадянами України евакуюватися на батьківщину. Однак терміни постійно переносили і рейси скасовували, громадян інших країн вивезли, а ось група українців застрягла.

“Наша евакуація спочатку повинна була відбутися в кінці першого тижня февраля … потім в понеділок 10 лютого. Потім в ніч з 11 на 12 лютого. В Ухані не ходить громадський транспорт і навіть заборонений приватний. Наше Посольство домовилося з китайською транспортною компанією, щоб нас (50 чоловік, розкиданих в різних частинах міста), забрали автобуси. Було отримано всі дозволи на вивезення іноземних громадян.

Ми вже навіть знали номери автобусів і номери телефонів китайських водіїв і супроводжуючих. Представник Консульства нас попередив, чт ми обов’язково повинні підписати документ про те, що ми згодні проходити карантин на батьківщині – інакше без нього ми не сядемо в літак. Тому все підписали цей документ, і пані Скалецька несе перед камерами на всю країну відверту нісенітницю, називаючи причиною затримки евакуації то, що хтось не підписав документ. Просто немає слів. Більш того, нам навіть виділили невелику матеріальну допомогу, але достатню для покупки продуктів і речей першої необхідності, які можуть знадобитися при евакуації “, – повідомила Чуйко.

Вона додала, що вранці 11 лютого українці отримали повідомлення про те, що обіцяний літак з Києва за ними не прилетить.

“І ось тут стало гірко. До цього ми в чатах трохи посміювалися над російськими, яких забрали на військових літаках без туалету з відром за шторкою … Але за ними хоча б літак прилетів. А за нами – ні. Чи не прилетить чарівник у блакитному вертольоті. Можна нарікати на економіку, її занепад. Але, пардон – Вануату евакуювали своїх людей. А також Папуа-Нова Гвінея, Бангладеш і ще ряд країн з менш розвиненою економікою, не порівнянною з Європейською державою “, – розповіла українка

Як їм пояснили – чергова причина затримки в тому, що нібито в Україні не знайшлося місця для карантину. Спочатку говорили про базу в Рівне, потім про базах під Києвом, потім з’ясувалося, що розмістити українців просто ніде.

Источник: www.bn24.biz.ua

Укpаїнцi з Kитaю зaпиcaли ш0кyючe вiдeо: “Вpятyйтe нас! Вaс вciх oбмaнюють! Тyт вiдбyвaютьcя жaхлuвi рeчi” (Відео)