Лукашенко → Путіну: Я куплю нафту дорожче на Заході, але на коліна перед тобою не стану

Лукашенко заявив, що керівництво РФ натякає на приєднання Білорусі в обмін на єдині ціни на енергоносії

Білорусь і Росія не обговорюють створення наднаціональних органів, на порядку денному економічні теми, зокрема диверсифікація постачання нафти, заявив білоруський президент Олександр Лукашенко.

У керівництві Росії натякають на приєднання Білорусі в обмін на єдині ціни на енергоносії. Про це білоруський президент Олександр Лукашенко заявив 14 лютого на зустрічі з працівниками Світлогірського целюлозно-картонного комбінату, повідомляє пресслужба глави держави.

Водночас, переконаний Лукашенко, ні білоруський, ні російський народи ніколи не захочуть піти шляхом інкорпорації Білорусі до складу РФ.

Він не уточнив, від кого з керівників Росії пролунали такі натяки.

Президент зазначив, що Білорусь і Росія не обговорюють створення наднаціональних органів, на порядку денному – економічні питання.

За словами Лукашенка, він заявив своєму російському колезі Володимирові Путіну на переговорах у Сочі, що Білорусь і далі диверсифікуватиме постачання нафти, “щоб щороку 31 грудня не стояти на колінах” перед Росією.

Агентство Bloomberg 12 лютого написало, що Путін переконував Лукашенка об’єднати дві країни в “супердержаву”, але білоруський лідер відмовився.

Білорусь і Росія не можуть домовитися щодо вартості нафти, тарифу на транзит через Білорусь і компенсацію “за погіршення економіки білоруських НПЗ” після так званого податкового маневру у РФ.

У вересні 2019 року Лукашенко заявив, що в разі, якщо Москва “нахилятиме” Мінськ, щоб запровадити ринкову ціну на свою нафту, Білорусь візьме сировину з Європи, перекривши транзит російської нафти. Після переговорів із Путіним 30–31 грудня Лукашенко дав доручення знайти альтернативні джерела постачання.

21 січня Лукашенко заявив, що Білорусь прагнутиме постачати з російського ринку 30–40% від необхідних обсягів нафти.

Джерело

Лукашенко → Путіну: Я куплю нафту дорожче на Заході, але на коліна перед тобою не стану