Історія нападу на жінку у потязі: українки запустили флешмоб та діляться схожими випадками насилля

Історія, яка трапилась з Анастасією Луговою, на яку у потягу «Маріуполь-Київ

У поїзді «Маріуполь-Київ» чоловік у трусах напав на жінку з дитиною і намагався зґвалтувати, збурила усю країну. Жінки в соцмережах запустили флешмоб під назвою «Більше не можна мовчати». І почали ділитись схожими випадками насилля.

А ще закликають повернути в супровід поїздів поліцейських. Про це йдеться в сюжеті ТСН

Свою історію Анастасія розповіла у соцмережі. У коментарях жінки почали ділитись схожими випадками, які раніше замовчували.

«Мою 18-річну доньку п’яний сусід по купе схопив на руки і викрав на нічній станції. Провідниця ледве її відбила», — йдеться в коментарі.

«Колись їхала в одному купе з трьома чоловіками, які пили пиво внизу. Прокинулася від того, що один з них лапав мої груди. Не вагаючись, вдарила його по обличчю. На щастя, він просто відчепився», — ще один коментар.

Під час флешмобу жінки, зокрема, закликають не замовчувати насилля. Долучилася до нього Людмила Соботович, до якої чіплявся незнайомець у плацкарті.

«Серед ночі я прокинулася від того, що незнайомий мені чоловік в стані алкогольного сп’яніння гладив мої ноги і намагався домагатися. Мені вдалося його прогнати. І, на щастя, це не закінчилося побоями. Поліція має бути повернута до потяга», — поділилася жінка.

Від супроводу поїздів поліцейськими в Україні відмовились у 2013 році. Мовляв, для них там було мало роботи, лише три справи на рік. Тепер Мінінфраструктури закликає МВС повернути правоохоронців. А ще надати провідникам газові балончики або навіть шокери.

Гадаю, саме час розглянути можливість повернення поліції охорони до патрулювання у нічних потягах. Хворі збоченці мають бачити життя в інших кольорах міністр інфраструктури Владислав Криклій Поки ініціативу лише обговорюють, експерт з самозахисту радить, як діяти у таких випадках.

«Якщо вам вже довелось відбиватись, робіть це не голими руками. Це може бути непримітна річ типу ліхтарика. Якщо вам довелось відбиватись голими руками, робіть це в більш вразливі точки — очі, горло і пахова зона. Після тікайте», — пояснює інструктор з самооборони Олег Іскра.

Можна спробувати і моральну силу: заговорити, обдурити нападника. Або вдатися до хитрощів.

«Треба розуміти, що ці люди можуть бути не тільки психічно неврівноваженими, а й мета може бути підкорити собі іншого — слабшого. Є такі випадки, коли жертва розмовляла, знаходила спільне і могла убезпечити себе», — каже психологиня-психотерапевтиня Світлана Прядко.

Анастасію, яка змогла вирватись з рук нападника і наважилась на всю країну розповісти про пережитий жах, активно підтримують у соцмережах і дякують за сміливість.

Історія нападу на жінку у потязі: українки запустили флешмоб та діляться схожими випадками насилля