“Союз Порошенка, Тимошенко і Вакарчука провалився”: Чому не вдалось організувати справжній Майдан

Сьогодні Київ майданить. У місті проходять дві акції протесту: вдень на Майдані, ввечері – біля Офісу президента.

Мета акцій – змусити Зеленського злити переговори в Нормандські форматі і відмовитися від будь-яких компромісів з Росією.

Організатори сьогоднішньої вулиці – три політичні партії: “Європейська солідарність”, “Батьківщина” і “Голос”. Поки до них приєдналися тільки націоналісти зі «Свободи». А ось “Нацкорпусу” на денній акції видно не було.

Порох-майдан здивував. Але не тим, що вдався, а скоріше навпаки. Він показав досить низьку явку – навіть на тлі нечисленних акцій в жовтні, коли ті ж сили вийшли бунтувати проти формули Штайнмайера.

Сьогодні на Майдан вийшло близько двох тисяч чоловік – в основному активісти “Європейської солідарності”. Підтримка від “Голосу” і “Батьківщини” виявилася примарною – від обох партій виступили по одному другорядному депутатові. На сцені не було ні Вакарчука, ні Тимошенко. І, судячи з соцмереж, їх взагалі не було на акції (хоча Порошенко і говорив, що “Славко” десь в натовпі).

Тобто тандем трьох опозиційних партій не склався, і чинити опір капітуляції продовжив суто Петро Порошенко. Та й то досить декоративно: зі сцени більше співали, ніж говорили.

З націоналістів екс-президент зміг заманити на мітинг тільки “Свободу”. А ось “Нацкорпусу” не було на акції навіть близько – хоча в жовтні він становив ударну силу “Штайнмаєр-майдану”.

У чому причина фактичного провалу протестів, які спочатку готувалися дуже серйозно? І були підтримані одразу трьома парламентськими партіями.

На цей рахунок є ряд версій. Перша – Порошенко “злив” протест в обмін на відмову від кримінального переслідування і зняття недоторканності. Це припущення вже озвучили близькі до “Слуг народу” телеграм-канали.

Друга версія – різко змінилася ситуація на зовнішній арені. Це може бути пов’язано із схваленням МВФ 5-мільярдного кредиту Україні. Яке відбулося якраз напередодні Порох-майдану. Але не тільки.

“Інформація про надання кредиту з’явилася напередодні саміту нормандської четвірки в Парижі, де могли бути досягнуті домовленості з Росією щодо мирного врегулювання на Донбасі, а також по транзиту газу і про його прямі поставки в Україну.

Захід, ймовірно, врахував досвід з Януковичем, який, не дочекавшись від МВФ гарантій надання фінансової допомоги, в листопаді 2013 року відмовився підписувати Угоду про асоціацію з ЄС і взяв гроші у Росії. Тепер кредит надали ще до переговорів з Путіним, щоб, так би мовити, заздалегідь запобігти небажаному для Заходу розвиток подій “, – аналізує ситуацію телеграм-канал” Політика Страни”.

Тобто кредит – це недвозначний знак підтримки для Зеленського. А значить Захід не буде підтримувати дії спрямовані на дестабілізацію ситуації в країні.

“Важлива складова напередодні старту антиЗе-Майдану, який влаштовує Порошенко і Ко”, – резюмує “Політика Страни”.

Мабуть, тому порошенківський майдан – це, за його ж словами, “просто віче”.

Третій момент – вкрай низький ступінь довіри до Порошенка навіть серед прихильників умовної “партії війни”.

Втім, подивимося на те, що буде ввечері на Банковій, де очікується друга акція протесту. Туди, за нашою інформацією можуть прийти і нові учасники з числа націоналістів, які проігнорували денний мітинг, щоб не створювати масовку для Порошенка.

За останніми даними на Банковій зібралось кілька сотень активістів, які вже встигли посваритись з поліцією, яка прибрала палатки і розібрала сцену.

“Союз Порошенка, Тимошенко і Вакарчука провалився”: Чому не вдалось організувати справжній Майдан