Ви нe “Слyги нaрoдy” ви “3лoдiї нaрoдy”: Зеленський дав нoвy вкaзiвкy щoдo цiн нa гaз

Сил вже немає терпіти свавілля

Скандал, який вже декілька днів гуляє по мережі щодо цін на газ і нових платіжок дійшов до президента. Зеленськйи розпорядився раднику розібратися в даній ситуації і зробити все можливо щоб бути лояльним до населення і відмінити здирницькі схеми

Радник Президента України Ігор Новиков не стримуючи емоцій прокоментував оголошену “Нафтогазом” вартість за газ для населення. 

За думку Новікова, вчора в Україні відбулися дві знакові події: українці отримали платіжки за газ за новими правилами і стала відома ціна на газ для населення.

Фото: facebook Ігоря Новікова

Таким чином, пересічний українець повинен буде заплатити в січні за газ 4650 гривень за одну тисячу кубометрів. І це ціна без ПДВ, націнки газсбита і ціни за доставку блакитного палива. 

При цьому в квитанціях за січень ціна вказана 6912 гривень (від Кіевоблгазсбита) за той же обсяг. Новиков, використовуючи міцне слівце, поцікавився як таке може бути. 

Радник Зеленського знайшов цьому тільки одне пояснення: “Нафтогаз” сформував ціну на перший квартал 2020 на рівні 6600 гривень, при встановленій ринковою ціною нижче мінімум в 1000 гривень. В “Нафтогазі” пояснили це тим, що на балансі залишився великий обсяг раніше купленого газу за іншою ціною. 

Фото: facebook Ігоря Новікова

Новіков вважає, що в “Нафтогазі” просто не хотіли розпрощатися зі своїми преміями і працювати збиток собі за низькою ціною за газ. 

Радник Президента зазначив, що менеджмент НАК швидко відреагував по “переляканого Прем’єром і Міністром Енергетики” і просунув постановив Кабміну від 24 січня, яка перерахувала весь прибуток заднім числом. 

Таким чином, якщо в постановив Кабміну вказана ціна 4650 гривень, то в квитанція вже кому як пощастить. Новіков зазначив, що українці потрапили в руки інших гравців ринку, які можуть встановити ціну на свій розсуд. 

Радник Зеленського заявив, що потрібно негайно припинити хитрувати з цінами за газ і заднім числом перекладати відповідальність.

Фото: facebook Ігоря Новікова

Також він заявив, що ризикуючи своєю репутацією йде на Банкову, щоб висловити своє обурення.  

Ви нe “Слyги нaрoдy” ви “3лoдiї нaрoдy”: Зеленський дав нoвy вкaзiвкy щoдo цiн нa гaз