Нікуди ви не дінетесь, всеодно заплатите: Гончарук заявив, що українцям прийдеться оплатити за…

Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук пропонує українцям сплачувати мінімальну оплату за газ за відсутності споживання газу.

Про це політик написав на своїй сторінці в Telegram.

“У січні українці отримали не одну, а дві платіжки – окремо за газ і окремо за його транспортування. Розділення платіжок на дві частини не вплине на сукупну вартість платежу. Плата за транспортування завжди існувала – раніше вона входила до загального тарифу. Наразі сплату за транспортування відокремили, щоби в разі потреби була можливість вільно змінювати постачальника. А це — європейські правила ринку та боротьба з монополіями. Незважаючи на розділення тарифу на дві частини, сукупна вартість двох платіжок (на газ і транспортування), які надійшли українцям у січні, все одно менша, ніж торік в одній платіжці.

У грудні вартість платіжок перерахували в 21 області України, знизивши її до 30%. Це стало можливим завдяки механізму, який Уряд надав підприємствам-теплокомуненерго для здійснення відповідного перерахунку. Важливо! У лютому Міністерство соціальної політики автоматично нарахує субсидії та пільги за відокремлену послугу з розподілу природного газу за січень і лютий 2020-го року. Громадянам не потрібно додатково звертатися за цим. Важливо! Оплата платіжок за транспортування газу тими українцями, помешкання яких газифіковані, але які газ не використовують із різних причин, буде мінімальна.

Наприклад, вартість розподілу газу на приготування їжі становитиме 2.8 грн. Уряд звернеться до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) з пропозицією затвердити мінімальну оплату за відсутності споживання газу. Також Уряд запропонує забезпечити одночасне надходження цих двох платіжок, аби українцям було зручніше сплачувати за спожиті послуги”, – написав Гончарук.

Нікуди ви не дінетесь, всеодно заплатите: Гончарук заявив, що українцям прийдеться оплатити за…