Нiхтo з них бiльшe нe бyдe сeбe вiдчyвaти бeзнaкaзaнним: Зeлeнcький підписав нaкaз згiднo якoгo…

Відтепер держпосадовець, який вкрав гроші, не зможе цими ж коштами врятувати себе самого.

Більше такого не допустять. Відповідний законопроект президент вніс на розгляд Верховної Ради України.

Зеленський хоче змінити окремі положення кримінального законодавства. Зокрема, скасувати можливість внесення застави у справах з тяжкими корупційними злочинами. Законопроект під № 1009 вже зареєстрований на сайті Верховної Ради України.

Президент пропонує внести зміни до статті 183 “Утримання під вартою”. 

У діючому варіанті статті говорилося, що суд при ухваленні рішення про запобіжний захід у вигляді тримання під вартою має право не визначати розмір застави в кримінальному провадженні в трьох випадках.

А саме:

  • злочини, вчинені з застосуванням насильства чи погрозою його застосування;
  • злочини, що спричинили загибель людини;
  • якщо це стосується особи, якій в цій справі вже обирався запобіжний захід у вигляді застави. Проте,  ця людина знову допустила порушення.

У новій редакції — Зеленський пропонує додати четвертий пункт. Він якраз і стосується тяжких або особливо тяжких корупційних злочинів.

Про такі зміни вже неодноразово говорили експерти та криміналісти. Адже багато відомих і гучних справ розвалювалися саме через те, що корупціонери виходили із СІЗО через заставу. Ну звісно, що після цього вони відчували себе на волі просто героями. Адже давати свідчення, коли ти в СІЗО, не так весело, як просто ходити на допити з дому. Тут спрацьовує психологічний ефект.

Проте, схоже, що гроші більше не врятують корупціонерів від утримання під вартою. Адже  Зеленский відміняє грошові застави для злодіїв-чиновників. І більше ніхто не втече від правосуддя.Під час слідства корупціонери сидітимуть в СІЗО.

Нiхтo з них бiльшe нe бyдe сeбe вiдчyвaти бeзнaкaзaнним: Зeлeнcький підписав нaкaз згiднo якoгo…