“Це ті, хто без конкурсу в Українські вузи піде …”Дівчата” розповіли що буде з нашими дітьми …” Заява випускників “ЛДНР” шokувaлa українців

Верховна Рада у п’ятницю, 3 липня, ухвалила законопроєкт щодо особливостей вступу до закладів вищої освіти осіб з тимчасово окупованих територій Криму та Донецької і Луганської областей. “За” документ в цілому проголосували 310 народних депутатів.

Автором законопроєкту, який був поданий до парламенту 24 червня, є президент Володимир Зеленський. В його офісі повідомили, що діти з Криму та окупованих територій Донбасу зможуть вступати до українських вишів без зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) і мати можливість вступити в усі виші, а не за обмеженим окремим списком.

Передбачається, що випускники з тимчасово окупованих територій навчатимуться в українських вишах безкоштовно, через держзамовлення в межах квот. Наразі такі норми діють лише для випускників з анексованого Криму та Севастополя.

Також випускники з тимчасово окупованих територій зможуть за бажанням пройти безкоштовні підготовчі курси вишів тривалістю до одного року з подальшим вступом до закладу вищої освіти.

Прийняття даного законопроекту викликало запеклі дискусії між українцями в мережі:

Так Сергій Скоробогатий виклав відео опитування яке проводити у ЛДНР серед молоді яка буде вступати у вузи

Це ті хто без конкурсу в Українські вузи …Чи вони миритись з нами хочуть … прокоментував Сергій

Корисутвачі мережі також коментують дане відео

“Це ті, хто без конкурсу в Українські вузи піде …”Дівчата” розповіли що буде з нашими дітьми …” Заява випускників “ЛДНР” шokувaлa українців