Нагадати! Це РФ вторглась в Україну і розпочала війну! Це РФ 7-й рік вбuвaє українців. І тепер РФ буде вказувати як нам жити?, — депутати розповіли до чого їх схиляє влада

Сьогодні на засіданні комітету розглядали нав’язане Кремлем питання виборів на ОРДЛО.

Кравчук «після спілкування з мешканцями Донецької та Луганської областей» звернувся до депутатів. Фактично, запропонував йти назустріч «російській стороні». Не бути такому!

Те, що у Верховній Раді взагалі розглядають ультиматуми Путіна — абсурд. Але така у нас політична реальність. Тому діалог щодо цього звернення сьогодні має місце в Парламенті.

Я хочу нагадати всім! Це Росія вторглась в Україну і розпочала війну! Це Росія сьомий рік вбиває українців. І тепер Росія буде розказувати Україні як і коли проводити вибори? Посилаючись на мертві мінські угоди? Не бути такому!

Роман Лозинський

Ми не дозволимо провести вибори на тимчасово окупованих територіях цієї осені!

Голова української делегації у ТКГ Леонід Кравчук переконував депутатів Ради піти на поступки Росії, прийняти ультиматум країни-агресора та провести вибори на тимчасово окупованих територіях вже цієї осені.

Однак ми в «Голосі» переконані: жодних виборів на окупованих територіях восени бути не може. Спершу Україна має повністю відновити контроль над кордоном, а в регіоні має відновитися українське економічне, соціальне та політичне життя.

«У сухому залишку: жодних офіційних рішень комітет не приймав, голосування не було. Це засідання ще раз довело: Мінські домовленості не працюють в інтересах України. «Голос» давно говорить, що Мінські угоди не працюють, вони суперечать державним інтересам України», — заявила депутатка «Голосу» Інна Совсун

Нардеп «Слуги народу» Дмитро Гурін

Комітет ВРУ з питань організації державної влади за ініціативою голови ТГК Президента України Леоніда Кравчука, який звернувся до нашого комітету з проханням розглянути постанову про призначення виборів на відповідність Закону України Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.

Не можу коментувати конкретні позиції, оголошені на закритому засіданні комітету, тому прокоментую загальні речі.

Без повернення силового контролю на території окупованих територій, за відсутності українських політичних і громадських структур, українських ЗМІ, наявності бандформувань та п’яти років дикої пропаганди, вибори, при їх проведенні, не можуть вважатися вільними в розумінні 71 статті Конституції України.

Шантаж російською стороною зривом припинення вогню я не можу розглядати інакше, ніж вимоги терористів, виконання яких є шляхом у прірву.

Вибори можуть бути проведені тільки після деокупації території, повернення контролю над кордоном, вільного доступу наглядачів і т.ін. — іншої позиції у Верховній Раді я не бачу.

Детальна механіка того як і при яких умовах мають пройти місцеві вибори на окупованих територіях, має бути консенсусним рішенням українського парламенту; для ґрунтовного аналізу питань, пов’язаних зі зверненням голови ТГК та напрацювання рішення буде створено відповідну парламентську робочу групу.

Враховуючи протестні процеси в регіонах Росії і, особливо в Беларусі, на яку населення Росії уважно дивиться, час грає на нас.

Я впевнений в перемозі України в цьому протистоянні.

Стаття 71. Конституціі України

Вибори до органів державної влади та органів місцевого самоврядування є вільними і відбуваються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.

Виборцям гарантується вільне волевиявлення.

Народний депутат Ярослав Юрчишин нагадав, що Росія хоче примусити Україну проводити вибори по всій території країни, в тому числі і в ОРДЛО. На думку Юрчишина, Росія цілком може піти на те, щоб номінально вивести свої формування з окупованих територій і вживити представників так званої «народної міліції», бойовиків у місцеві органи влади, створивши пухлину на тілі України.

Нагадати! Це РФ вторглась в Україну і розпочала війну! Це РФ 7-й рік вбuвaє українців. І тепер РФ буде вказувати як нам жити?, — депутати розповіли до чого їх схиляє влада