Найкраще що могло трапитися! Зеленський не чекав – вечірня звістка, прямо із США: олігархам перехопило дихання

Американська газета The Washington Post запропонувала переможцю президентських виборів у США 2020 року Джо Байдену “посилити” позиції Володимира Зеленського в Україні. Зокрема, ввести санкції проти суддів Конституційного суду України.

Чинний президент Дональд Трамп несправедливо переслідував українського лідера, вимагаючи від нього розпочати політизоване розслідування проти Байдена у 2019 році, затримавши при цьому військову допомогу США.

Що порадили Байдену:

У матаріали згадують, що Джо Байден, як віцепрезидент США, 5 разів відвідав Україну. Він завжди “рішуче підтримував битви Києва проти російської агресії та внутрішньої корупції”.

На думку редакції, рішення Конституційного суду обмежило ключові реформи в Україні та серйозно нашкодило Зеленському. Адміністрація Байдена після інавгурації мала б зробити кілька кроків “для посилення Зеленського”. Зокрема, запровадити санкції проти суддів КСУ.

Також журналісти додають, що Міністерство юстиції Байдена могло б відновити розслідування проти головних українських олігархів, які блокували реформи та просували російські інтереси в Україні. Зокрема, мовиться про Дмитра Фірташа та Ігоря Коломойського.

У виданні наголосили, що Трамп продовжував пропагувати російську дезінформацію про те, що саме Україна, а не режим Володимира Путіна, втручався у вибори в США у 2016 році. І він ніколи не запрошував Зеленського до Вашингтона.

Це має бути однією з перших зовнішньополітичних ініціатив Байдена, вважають журналісти.

Найважливішим для Байдена реанімувати політичний союз між Вашингтоном та Києвом, який має потужну двопартійну підтримку в Конгресі, але був майже розбитий паном Трампом,— резюмували журналісти.

Як команда Байдена відреагувала на публікацію:

Один із ключових зовнішньополітичних радників Байдена Майкл Карпентер ретвітнув публікацію The Washington Post. Він зазначив, що США мають достатньо зовнішньополітичних інструментів, аби допомогти Україні.

Натомість, політик наголосив, що самі українці повинні усунути від влади людей, які шкодять державі.

Видання зазначає, що нова адміністрація Байдена могла б зробити кілька кроків, щоб допомогти Україні подолати корупцію.

“Одним з таких кроків може стати підготовка санкцій проти суддів Конституційного Суду, які є “ініціаторами скандальних рішень”. Закон Магнітського передбачає заборону на отримання віз і заморожування активів у таких випадках.

Міністерство юстиції Байдена також могло б допомогти відновити зусилля, спрямовані на розслідування кримінальних справ про корупцію проти ключових українських олігархів, включаючи Дмитра Фірташа та Ігоря Коломойського, які брали участь в блокуванні реформ і просуванні російських інтересів в Україні”, – вважають автори.

Найкраще що могло трапитися! Зеленський не чекав – вечірня звістка, прямо із США: олігархам перехопило дихання