“Не називайте це Різдво “католицьким”! Історик на пальцях пояснив, чому 25 грудня є правильною

Історик і журналіст Павло Бондаренко в своєму блозі закликає українців перестати називайте Різдво, яке святкується 25 грудня «католицьким». Адже насправді ми повторюємо ні що інше, як пропаганду «русского мира».

“З 15 православних церков, які входять у диптих Константинопольської Православної Церкви (Вселенський патріархат) 25 грудня Різдво Христове святкують 9 церков:

Константинопольська (крім Афону) (1 місце в диптиху), Олександрійська (2 місце), Антіохійська (3 місце), Румунська (7 місце), Болгарська (8 місце), Кіпрська (10 місце), Елладська (11 місце), Албанська (13 місце) православні церкви й Православну церква Чеських земель і Словаччини (14 місце), а також Православна церква в Америці.

Сам Вселенський патріарх святкує Різдво сьогодні.

Навіть у Росії до 1918 року Різдво святкували 25 грудня. На 7 січня воно припало після переходу на Григоріанський календар. Тобто держава стала жити за цим календарем, а Церква продовжувала існувати за “старим стилем”, тобто Юліанським.

До речі, у церковних календарях Російської православної церкви 1924-1929 років Різдво значиться під 25 грудня – навіть радянська влада намагалася перевести російське православне літочислення на Григоріанський календар, але та чинила впертий спротив.

Зараз московські батюшки подають святкування 7 січня як протистояння “злим католикам”. Але це брехня. Як бачимо – справа зовсім в іншому.

Якщо брати увесь християнський світ, то за статистикою близько 97% християн святкують Різдво саме 25 грудня.

Тепер трохи езотерики. Чому саме 25 грудня є “правильною” датою? Тому що дві тисячі років саме у цей день (за юліанським календарем) відзначалося Зимове сонцестояння. Сонце немов народжувалося знову. А Сонце це утіленням образу Христа.

Власне, 25 грудня є днем народження Мітри – сонячного божества, “сина” Бога-Отця – Ормузда, або Ора у прадавній арійській релігійній системі – зороастризмі. З якого походять нинішні іудаїзм, християнство, іслам і навіть буддизм.Мітра є прообразом Христа.

Ну і хто не знав: батька Кия, Щека і Хорива звали Ор…

ЗІ СВЯТОМ, ДРУЗІ!” – пише Бондаренко.

А що думаєте Ви ? Залишайте Ваш коментар, давайте обговоримо це питання.

“Не називайте це Різдво “католицьким”! Історик на пальцях пояснив, чому 25 грудня є правильною