Зеленський видав сенс@цlю щодо повернення Криму: окуп@нтам залишилося недовго, «9 грудня ми…»

Президент України Володимир Зеленський запропонував новий формат переговорів по Криму

В інтерв’ю польському виданню Gazeta Wyborcza він заявив, що допомогти в поверненні Криму можуть Сполучені Штати Америки.

Зеленський запропонував формат переговорів: Україна, Росія, США.

«Думаю, що в справі з Кримом могли б допомогти США. Міг би бути такий формат переговорів: Україна, Росія, США», — сказав він.

Український президент зазначив, що буде піднімати це питання на нормандської зустрічі.

«Я запитаю на саміті [9 грудня], ми можемо розмовляти про Крим в цьому колі. Якщо ні, то мені б хотілося, щоб ми узгодили ще якийсь формат»,   заявив Зеленський.

«Ця наша територія, і я б хотів, щоб вона до нас повернулася», — додав він.

Раніше повідомлялося, що українському президенту Володимиру Зеленському 9 грудня на «нормандської зустрічі» можуть поставити серйозні умови.

Спливли деталі можливих таємних переговорів лідера РФ Володимира Путіна, канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента Франції Емманюель Макрона. Про це заявив німецький політолог, професор Боннського університету Андреас Хайнеманн-Грюдер.

За його словами, лідери згаданих країн могли заздалегідь домовитися з питання Криму.

«Я думаю, що зустріч – це початок процесу. З одного боку, не треба очікувати занадто багато від неї. З іншого боку – не думаю, що Меркель або Макрон погодилися на зустріч без попередньої домовленості з приводу подолання глухого кута», – переконаний професор.

Грюдер додав, що ключовим моментом на переговорах стануть вибори на Донбасі. Франція і Німеччина могли пообіцяти зняття деяких санкцій з Росії — якщо та виведе і разоружит бойовиків.

У той же час експерт припустив, що Меркель, Макрон і Путін можуть поставити Зеленському умова – «забути про Крим в обмін на припинення війни і повернення Донбасу».

Зеленський видав сенс@цlю щодо повернення Криму: окуп@нтам залишилося недовго, «9 грудня ми…»