А нaвiщo нaм 450 якщo і 100 бyдe дocтaтньo: Зeлeнcькuй cвoєю зaявoю дoвiв до шoкy дeпyтaтiв

Так, президент України відповів на електронну петицію № 22/053544-еп «Зменшення кількості депутатів Верховної Ради України до 100 осіб», розміщену на сайті Офіційного інтернет-представництва президента України яку підписали 25 932 особи.

Глава держави посилається на першу частину статті 76 Конституції України, де сказано, що конституційний склад ВР становить 450 народних депутатів.

За словами президента, встановлений склад Ради обумовлений навантаженням на державний бюджет, чисельністю населення, кількістю виборців, виборчої системою, структурою Парламенту та ін.

«Беручи до уваги те, що зміна конституційного складу Верховної Ради України пов’язане з необхідністю внесення змін до статті 76 Конституції України, вивчення даного питання буде здійснюватися Комісією з питань правової реформи», – резюмував Зеленський.

А сьогодні стало відомо, що висновок про визнання конституційним скорочення кількості народних депутатів Верховної Ради оприлюднив Конституційний суд України. Про це повідомляє прес-служба КСУ.

При цьому наголошується, що кількість нардепів скоротять з 450 до 300, передає hvylya.net.

У документі говориться, що Конституційний суд визнав конституційним внесення змін до статті 76 і 77 Конституції (щодо зменшення конституційного складу Верховної Ради, а також закріплення пропорційної виборчої системи.

А нaвiщo нaм 450 якщo і 100 бyдe дocтaтньo: Зeлeнcькuй cвoєю зaявoю дoвiв до шoкy дeпyтaтiв