Підпис Зeлeнcькoгo і Pазyмкoвa вже cтoїть: В Пoрoшeнкa вiдiбрaли нaйдoрoжчe, згaньбивcя на вcю крaїнy

Через прогули в листопаді більш ніж 80 нардепам Верховної Ради припинили відшкодовувати депутатські виплати. Загалом позбавили народних обранців більше 3 мільйонів гривень (3 мільйонів 600 тисяч гривень).

Як повідомили в інформаційному управлінні ВР у відповіді на запити ЗМІ, припинили відшкодовувати витрати, зокрема,

п’ятому президенту України лідерові “Європейської солідарності” Петру Порошенку,

голові партії “Слуга народу”, заступнику голови фракції Олександру Корнієнку

нардепу від фракції “Слуга народу” Олександру Дубинському.

Варто зазначити, що Київський інститут провів опитування серед українців. Жителям задавали питання, чи підтримують вони зняття недоторканості з екс-президента Петра Порошенка.

“74% українців підтримують зняття недоторканності з п’ятого президента України і нардепа Петра Порошенка. Такими є результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

Варто зазначити, що нещодавно Верховна Рада України схвалила в другому читанні законопроект №2237 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою приведення у відповідність до закону “Про внесення змін до статті 80 Конституції України про недоторканність народних депутатів України”.

“За” проголосували 291 депутати.

Згідно з документом, забороняється доручати здійснення досудового розслідування кримінального правопорушення, вчиненого нардепом, іншим органам досудового розслідування, крім Національного антикорупційного бюро України та центрального апарату Державного бюро розслідувань.

Проте варто повернутись до нардепських стягнень. Під удар потрапили ще 78 народних обранців.

Зауважимо, що відповідне розпорядження підписав голова Верховної Ради Дмитро Разумков 13 грудня.

Крім того, в Раді повідомили, що залишки виділених коштів на реєстраційних рахунках в кінці року вони списують в дохід Державного бюджету.

Раніше була інформація, що в список тих, кого оштрафують за прогули, потрапили:

Віктор Балога (депутатська група “За майбутнє”; брав участь в 36,57% голосувань в листопаді),Юрій Бойко (ОТЗЖ; 25,37%),Максим Бужанський ( “Слуга народу”; 66,42%),Олександр Герега ( “За майбутнє”),Ярослав Дубневич ( “За майбутнє”; 26,87%),Ілля Ківа (ОТЗЖ; 52,99%),Андрій Кожем’якін ( “Батьківщина”; 19,4%),Тарас Козак (ОТЗЖ),Наталія Королевська (ОТЗЖ, 14,93%).

В середині жовтня Верховна Рада проголосувала за закон, згідно з яким, якщо парламентарій без поважної причини буде пропускати пленарні засідання, його будуть позбавляти права на депутатські виплати.

Джерело

Підпис Зeлeнcькoгo і Pазyмкoвa вже cтoїть: В Пoрoшeнкa вiдiбрaли нaйдoрoжчe, згaньбивcя на вcю крaїнy