Турботливі батьки ніколи не дозволять дитині пізно лягти спати! Це важливо (Відео)

Сон — це фізіологічна потреба будь-якої людини.

Що вже говорити про дитину, для якого сон дуже корисний. Адже найчастіше від поганого дитячого сну страждає вся родина.

Повідомляє miysvit.pp.ua, із посиланням на Ukr.Media

У скільки діти лягають спати

Проблема полягає в тому, що все складніше стає вкласти дитину в належний час. Діти практично не розлучаються зі смартфонами, планшетами та комп’ютерами, захоплені нескінченним світом розваг. Мерехтіння цих пристроїв посилає мозку сигнал, що ще не час спати, і малюк продовжує не спати, замість того щоб заснути і набиратися сил для наступного дня.

Наукові дослідження чітко показують, що діти, які засипають пізно, стають дратівливими і неспокійними, їм важко зосередитися на чомусь, у них виникають труднощі в процесі навчання і з’являється нервова нестійкість .

Це не єдина причина, чому так важливо дитині вчасно лягати спати. У дитинстві організм росте не по днях, а по годинах. Це стосується не тільки фізичного, а й психологічного зростання. У перші роки життя дитина засвоює величезну кількість інформації і здобуває нові навички з недоступною для дорослих швидкістю. А відбувається це завдяки гормону росту , який виробляється в організмі через 2-3 години після засипання і діє в основному вночі.

Найкращий час для вироблення цього гормону — опівночі. Таким чином, якщо дитина лягає пізніше 9 години вечора, в її організмі порушується вироблення гормону і зменшується кількість часу, за який гормон просто не встигає виконати свою функцію.

Це може призвести до зниження фізичної активності дитини або, навпаки, до гіперактивності, адже порушується психологічна стійкість. Також пізніше засипання негативно впливає на розвиток інтелекту дитини. Тому в нічні години зростаючий організм повинен відпочивати, ну а разом з дитиною це повинна робити вся сім’я!

10 правил «золотого дитячого сну»

Розставляй пріоритети

Дитина не повинна спати ціною безсоння мами і тата. «Золотий дитячий сон» — це здоровий та солодкий сон усіх членів родини!

Определяйся з режимом сну

Режим сну в сім’ї формується в залежності від того, коли зручно спати не тільки дитині, але і всій родині. Адже найбільше дитині потрібні виспались, здорові батьки. Визнач разом зі своєю другою половинкою, коли відбій у вашій родині, і виконуйте вами ж прийняте рішення!

Вирішуй, де і з ким спати

Звичайно, питання «Спати дитині з батьками чи окремо?» суто індивідуальне. Але краще всього, якщо дитина буде спати в своєму ліжечку і бажано у своїй кімнаті. А мама і тато будуть спати під однією ковдрою. Коли мама і тато спить під однією ковдрою — це запорука щастя і тривалого благополуччя всіх членів сім’ї!

Не бійся розбудити соню

Якщо твій малюк довго спить вдень, а потім не може заснути вночі, не давай йому спати вдень — розбуди соню!

Оптимізуй годування

Якщо дитину після їжі тягне на сон, зроби так, щоб останнє вечірнє годування було самим ситним і щільним.

Насичений день

Нехай кожен день твоєї дитини буде насиченим як фізично, так і емоційно, але без перегинів, а гармонійно.

Подумай про повітря в спальні

Оптимальна температура в кімнаті повинна бути 18-21 °C, а вологість від 50-70 %. Вирішення цього питання — завдання папи.

Використовуй можливості купання

Прохолодна ванна перед сном — що може бути краще!

Підготовка ліжка

Рівний, щільний і твердий матрац, натуральна постільна білизна, а якщо твоєму малюкові менше трьох років, то можна обійтися і без подушки.Подбай про якісні підгузки

Для самих маленьких якісний підгузник дуже важливий, на цьому не варто економити!

Дізнайся ще більше корисної інформації про здоровий сон всієї родини з рекомендацій доктора Комаровського .

Можна впоратися з будь-якими проблемами, варто тільки захотіти. Здоровий сон дитини — запорука щастя та гарного мікроклімату в родині!

Хочешь завязать с курением навсегда?

Якщо тобі була корисна дана стаття, поділіться нею з іншими, нехай якомога більше батьків дізнаються про ці хитрощі.

Турботливі батьки ніколи не дозволять дитині пізно лягти спати! Це важливо (Відео)