Путін такого не чекав! Лукашенко виступив з жосткою заявою. “Що це за союз, якщо ми…”

За словами президента Республіки Білорусь Олександра Лукашенка, російська сторона пропонувала йому бути “заможним, пухнастим, білим, красивим”, аби він лиш “побіг в Росію”, й намагалася відповідним чином зацікавити його особисто

Про це він розповів 24 січня 2020 року, спілкуючись з працівниками заводу газетного паперу у рідному йому місті Шклові. Пише korupciya.com

“Вони просто прорахувалися. Вони думали, що дадуть мені ключі від складу, і я побіжу в Росію, теж буду заможним, пухнастим, білим, красивим… Не треба. Я буду працювати в своїй країні, чого б мені це не коштувало”, – зазначив Лукашенко.

При цьому подальші перспективи міждержавного утворення під назвою “Союзна держава Росії і Білорусі” він оцінює скпетично.

“Що це за союз, якщо ми починали в товарообігу з ними в плюсі, а сьогодні мінус $9 млрд. І кожен рік нам погіршують становище”, – обурився білоруський президент.

Також Олександр Лукашенко розповів про причини труднощів та конфлікту з російською стороною в галузі поставок енергоресурсів – газу і нафти.

“Ми працюємо. Дуже важко, дуже непросто. Ви знаєте, чому. Тут і політична, і економічна складова. Але більше політики. Це моє запитання. Ми розберемося. Але ми ні перед ким на колінах стояти не будемо”, – наголосив президент.

Лукашенко нагадав про російський податковий маневр щодо нафти, внаслідок якого Білорусь істотно втрачає на вивізних митних зборах.

“Колись ми отримували нафту, років п’ять-шість тому, з половиною мита. Але вони зробили маневр. Взяли цю половину, яку ми отримували, реалізуючи нафтопродукти – свій товар. Відібрати її незручно, і вони зробили маневр – ввели у себе податок на видобуток корисних копалин і цим самим підняли ціну на нафту. Поступово по 15-20% підвели нас до світової ціни. Ми сьогодні маємо 18-20% всього лише від цього мита”, – сказав він.

“Ми поставили питання: брати, дорогі, старший брат, так же не робиться. Не можна ж нас за дурнів тримати. Там це взяли, в податок внесли. Притому до цента, до долара. Ні більше, ні менше, саме стільки. І коли ми стали розбиратися, мені безпосередньо доповіли люди, які готували ці нормативно-правові акти, закони, укази, постанови уряду, що це зроблено спеціально. З метою натиснути на Білорусь”, – додав він.

Лукашенко висловив свою позицію і з приводу ціни на поставлений в Білорусь російський газ. За його словами, Мінськ не просить у Москві низьку ціну, а наполягає на однаковій ціні з Росією, щоб підприємства могли конкурувати в рівних умовах.

До того ж, за словами керівника Білорусі, від нього ще вимагали сплатити премію російським нафтовим компаніям.

“І на тонні це $15-16. А помножте на 24 млн т. Це пристойні гроші”, – констатував глава білоруської держави.

Путін такого не чекав! Лукашенко виступив з жосткою заявою. “Що це за союз, якщо ми…”