Кабмін відправляє 15 тисяч українців у Фінляндію, також розіслав запити у Австрію, Ізраіль, Чехію,Польщу та Німеччину

Уряд допоможе українським заробітчанам дістатися Фінляндії та решти Європейських країн, які потребують сезонних працівників. Про це повідомляє  прес-служба Кабміну.

За словами посла Фінляндії Пяйві Лайне, у країні наразі існує гостра нестача робочої сили для сезонних робіт. Вона додала, що фінські фермери готові працевлаштувати 15 тис. українців.

“Українські працівники зарекомендували себе дуже добре. Вони відповідальні, порядні, працьовиті і ми будемо раді можливості цього року знову залучити їх до роботи у сільському та лісовому господарстві та інших сферах”, – повідомила Лайне.

У свою чергу, віце-прем’єр-міністр Вадим Пристайко запевнив, що Україна допоможе українським заробітчанам дістатися на роботу до Фінляндії, зокрема, організує необхідну кількість авіарейсів.

“Звичайно, безпека при цьому є найвищим пріоритетом. Тому незмінною залишається умова для роботодавців щодо легального працевлаштування українських працівників, забезпечення якісної медичної страховки, проведення обсервації”, – зазначив Пристайко.

Кабмін вже отримав відповідні запити на працевлаштування українців за кордоном з Австрії, Фінляндії, Данії, Норвегії. Крім того, планується масштабна відправка українських заробітчан до Ізраїлю, де на них чекають понад 40 роботодавців.

Раніше у Міністерстві закордонних справ заявили, що однією з головних умов для працевлаштування українських громадян за кордоном в умовах пандемії коронавірусу є забезпечення їх якісним медичним страхуванням. Також в уряді заявили, що дозволять здійснювати перевезення українців чартерними рейсами.

Джерело

Кабмін відправляє 15 тисяч українців у Фінляндію, також розіслав запити у Австрію, Ізраіль, Чехію,Польщу та Німеччину