Свій голос «За» віддали – 326 нардепів: в Раді прийняли важливе історичне рішення згідно якого вже восени…

Верховна рада призначила місцеві вибори на 25 жовтня 2020 року. Нардепи схвалили проект постанови №3809. Про це відомо з засідання Верховної Ради 15 липня.

«За» проголосували 326 нардепів. «Призначити чергові вибори депутатів обласних, Київської міської, районних у містах рад (крім визначених пунктами 2 і 3 цієї постанови) та Київського міського голови на неділю 25 жовтня 2020 року», – зазначено в тексті документа.

Крім того, парламент вирішив знову не проводити вибори в Донецьку обласну раду. Саме пункт 3 постанови визначає, що вибори депутатів Донецького і Луганського обласних рад не призначаються і не проводяться у зв’язку з неможливістю забезпечення представництва спільних інтересів територіальних громад сіл, селищ і міст Донецької та Луганської областей.

Слід зазначити, що діяльність Луганської обласної ради зупинили в 2014 році, його функції виконує Луганська обласна державна адміністрація. На відміну від нього продовжує свою роботу Донецька обласна рада 6 скликання, останні вибори в який проходили в 2015 році.

Крім того, в пункті 2 постанови прописано, що вибори депутатів Верховної ради АР Крим, депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів на тимчасово окупованих територіях республіки, міста Севастополя, в окремих районах, містах, селищах і селах Донецької та Луганської областей не призначаються і не проводяться.

Постанова чітко вказує, що вибори на вищевказаних територіях призначать окремим законом і тільки в разі припинення російської агресії і виведення всіх незаконних збройних формувань. Нагадаємо, постанову про дату місцевих виборів зареєстрували 8 липня.

Свій голос «За» віддали – 326 нардепів: в Раді прийняли важливе історичне рішення згідно якого вже восени…