Зеленський назвав несподівану причину зростання кількості інфікованих COVID-19 в Україні

Президент зазначив, що всі стомлюються від носіння медичних масок та дотримання інших протиепідемічних правил, проте не всі усвідомлюють небезпеку коронавірусної хвороби.

Про це він сказав під час спілкування зі ЗМІ в рамках поїздки до Рівненської області. Трансляція заходу велась на сторінці Офісу президента у Facebook. Передає Уніан.

Президент України Володимир Зеленський переконаний, що збільшення кількості інфікованих коронавірусом громадян до понад 4 тисячі за добу є наслідком «політичних ігор» представників місцевих влад, які намагаються подобатись усім людям перед виборами.

«Я розумію втомленість, але всі ми повинні зрозуміти – це не тільки наше життя, це страждає людина, яка поруч з вами йде, ваші рідні, близькі, особливо люди пенсійного, похилого віку. Це те саме: чому не можна їхати по дорозі напідпитку, тому що не тільки ти можеш розбитись – постраждають люди, які переходять дорогу чи їдуть в інших автомобілях», – зауважив Зеленський.

Президент зазначив, що всі стомлюються від носіння медичних масок та інших протиепідемічних правил, проте не всі усвідомлюють небезпеку коронавірусної хвороби.

«Небезпека велика, у нас були жорсткі карантинні заходи, які, як і в усьому світі, призводили до складнощів в економіці країни, і в кожній сім’ї були проблеми. Жорсткі карантинні заходи повністю збили «першу хвилю» (епідемії) – ми були на душу населення майже найкращими в Європі, ми змогли це зрозуміти і раніше за інших почати. Ще нам пощастило, що в Європі це почалося раніше, і ми розуміли, які будуть наслідки. Не те, що ми всі такі розумні, а те, що ми просто побачили і змогли це зупинити», – сказав він.

Потім, за словами глави держави, в Україні розпочалась кампанія з місцевих виборів.

«Ми бачимо всю цю політичну ейфорію, цей політичний цирк місцевих влад. Їм складно втрачати свою владу…. Я не розумію, навіщо вони це роблять… Далі почалася політична хвиля, і вони хочуть подобатись усім людям, які живуть в тому чи іншому місті, населеному пункті. Ми бачимо з вами більше 4 тисяч (нових випадків COVID-19 за минулу добу – УНІАН), ось і все… Це іграшки, які більше ніж на тисячу відсотків збільшили кількість захворілих», – наголосив він.

«Це така «велика відповідальна місія», яка вже показує трагічний результат та принесе трагічні наслідки. У нас хворіє велика кількість медиків в лікарнях, які не займаються COVID-19. Це ж не просто кількість захворілих на COVID-19, це кількість захворілих хірургів, які не роблять операції… Сьогодні хворіє по 200-300 лікарів щодня», – нарікає Зеленський.

При цьому він зауважив, що збільшення кількості захворілих на COVID-19 спостерігається по всій Європі, але в деяких країнах ситуацію вже стабілізували.

Зеленський назвав несподівану причину зростання кількості інфікованих COVID-19 в Україні