За 291 – рішення прийнято!Щoйнo Рада ухвалила історичний законопрект і остаточно скасувала недоторканність депутатів

Сьогодні, 18 грудня, під час засідання Верховної Ради нардепи у другому читанні проголосували за законопроєкт щодо змін до Конституції про

Недознята недоторканність: у “Слузі народу” пообіцяли окремий закон для завершення справи скасування депутатської недоторканності.

За проєкт закону 2237 проголосував 291 народний депутат. Вказаний закон має привести у відповідність до Конституції України положення законодавчих актів України, що забезпечить реалізацію скасування депутатської недоторканності.

За законом відомості про вчинення кримінального порушення нардепом вносяться до ЄРДР генпрокурором або особою, яка виконує його обов’язки. Окрім цього, клопотання про дозвіл на затримання, обрання запобіжного заходу, обшук, порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної та іншої кореспонденції, а також про застосування інших заходів мають погоджуватися із генпрокурором. 

Профільний комітет

Крок до історичного рішення. Комітет Ради підтримав законопроєкт про скасування депутатської недоторканності підтримав вказаний законопроєкт 16 грудня. 

Як повідомлялося раніше, народні депутати ще 3 вересня  під час другої сесії Верховної Ради 9-го скликання проголосували за

Рада зняла депутатську недоторканність закон про зняття депутатської недоторканності від 1 січня 2020 року. Однак без ухвалення законопроєкту щодо змін до Конституції цей документ був би лише порожнім звуком.

ТСН

За 291 – рішення прийнято!Щoйнo Рада ухвалила історичний законопрект і остаточно скасувала недоторканність депутатів