“Ми будемо змушені запроваджувати жорстокий карантин”: Зеленський назвав умови повернення до посилених карантинних заходів в Україні

Президент Володимир Зеленський обіцяє знову запровадити в Україні жорсткий карантин, якщо добова кількість інфікованих щодня перевищуватиме 9,5 тисячі.

Про це Зеленський заявив на зустрічі з представниками Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій. Передає Громадське.

Глава держави зазначив, що в низці регіонів завантаженість лікарень перевищує 70%, а в деяких населених пунктах — 100%. Він наголосив, що держава не може щотижня збільшувати кількість ліжок і переводити медзаклади лише на лікування хворих з COVID-19.

«Критичною для медичної системи України ситуація стане, коли буде від 9,5 тисяч щоденних заражень коронавірусом. Якщо матимемо більше 9,5 тисяч інфікованих щодоби, ми будемо змушені запроваджувати жорсткий карантин. Але тоді зупиниться економіка нашої країни й буде дуже складно всім», — сказав Зеленський.

Через погіршення ситуації з епідемією президент, зокрема, попросив допомоги у релігійних лідерів.

«Ми можемо знизити кількість заражених і померлих, якщо зменшимо перебування громадян, особливо похилого віку, в місцях масового скупчення людей. Ідеться не лише про церкву, а й про будь-які приміщення та заходи», — зазначив він.

Тому Зеленський закликав релігійних лідерів влаштовувати свої заходи у такий спосіб, щоб максимально зменшити скупчення людей і збільшити соціальну дистанцію.

Що раніше казали про жорсткий карантин?

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко назвав таку перспективу «винятково резервним моментом», а в МОЗ спрогнозували локдаун за два тижні до моменту, коли у лікарнях не залишиться вільного місця.

Яка ситуація з епідемією зараз?

Заповненість лікарень зараз виходить на чільне місце у контексті коронавірусу, бо суттєве збільшення кількості хворих збільшує навантаження на лікарні.

Так, щоденна кількість інфікованих наближається до 6 тисяч, в Україні вже немає жодного регіону, готового до послаблення карантину. В Офісі президента заговорили про те, де розміщувати хворих, якщо в лікарнях не буде місць, а МОЗ розпочало підготовку тимчасових госпіталів.

“Ми будемо змушені запроваджувати жорстокий карантин”: Зеленський назвав умови повернення до посилених карантинних заходів в Україні