Таку заготовку цього року я робила вперше. Усього закрутила три банки, одну для проби відкрила, а дві інші відправила до шафи і дістану лише на великі свята.
Рецепт дещо трудомісткий, але результат виправдовує абсолютно все! І перець і баклажани виходять просто шалені, ми цілу банку втрьох вм’яли під м’ясо з картоплею. Чи рекомендую я пробувати? Так, однозначно раджу! Взимку пара таких баночок стане справжнім святом!
Список інгредієнтів та пропорції:
- Солодкий перець – 10 шт.
- Баклажани – 3 шт.
- Петрушка – середній пучок
- Кріп – середній пучок
- Тархун – 2 гілочки (тільки листочки)
- Часник – 1 головка (у мене великий часник)
- Олія
У кожну банку:
- Лавровий лист – 1 шт.
- Запашний перець – 3 шт.
- Чорний перець горошком – 5-6 шт.
Маринад на 1л. води:
- Сіль – 1,5 ст. л.
- Цукор – 3 ст. л.
- Оцет 9% – 3 ст. л.
З цієї кількості інгредієнтів виходить дві дволітрові баночки.
Приготування:
✅ Солодкий перець ретельно промиваємо, зрізаємо плодоніжку та вичищаємо всі зайві запчастини, не порушивши цілісність перцю.

✅ Відправляємо перці в киплячу воду, бланшируємо рівно 5 хвилин, потім витягаємо і тимчасово забираємо убік.

✅ Баклажани нарізаємо на пластини, перекладаємо у відповідну ємність, вливаємо олію і добре перемішуємо, щоб олія розподілилася по всіх баклажанах.

Баклажани надалі потрібно буде смажити і, щоб уникнути надлишків олії у сковороді, краще зробити саме таким способом.
✅ Обсмажуємо баклажани на сухій сковороді з двох боків до легкого золотистого кольору і викладаємо на паперовий рушник, щоб позбутися зайвої олії.
Баклажани можна підрум’янити і в духовці.
✅ З’єднуємо рубану петрушку, кріп та листя тархуна. Додаємо тертий часник і все перемішуємо. Якщо немає свіжого тархуна, можна взяти й сушений.
✅ Викладаємо “зелену” начинку на пластину баклажану і щільно згортаємо в рулет.

✅ Далі цими рулетами фаршируємо солодкі перці. Звідси і назва – “Подвійне фарширування”.
Перці набиваємо максимально щільно. В один перець легко увійде 3-4 рулетики.

✅ Далі щільно вкладаємо фаршировані перці у банки. Баночки краще брати з широким шийкою, так і укладати буде простіше і діставати надалі.
✅ У каструлю з водою всипаємо цукор, сіль, доводимо до кипіння, потім вливаємо 9% оцет, перемішуємо та знімаємо з вогню. Гарячий маринад відразу розливаємо по банках з перцями.

✅ Банки прикриваємо кришками, ставимо в каструлю з марлею або рушником, заливаємо водою до плічок і стерилізуємо з моменту закипання 45 хвилин на середньому вогні. Після банки дістаємо, щільно закручуємо кришками, перевертаємо і укутуємо в шубу до повного остигання.

Зберігати баночки можна навіть за кімнатної температури, вони відмінно простоять у звичайній шафі всю зиму.
На пробу ми робили три банки, одну відкрили майже через місяць. Ох, друзі, яка це смачна штука! Пробуєш і розумієш, що не шкода часу. Як виглядають готові перці, я показала на фото трохи нижче. Якщо хочете смачно здивувати рідних чи гостей, обов’язково зробіть бодай баночку.

У коментарях багато хто ділився, що знає і робить таку заготівлю. А у мене навіть мама про таку вперше дізналася, хоча заготовками займається вже не один десяток років.