Привіт друзі! Нам приємно, що ви відвідуєте наш сайт. В цьому матеріалі ми розповімо вам чи справді в СРСР хліб був краще і смачніше?
Якщо хлібобулочні вироби упакувати раніше зазначеного часу – на них може з’явитися цвіль. А запевнення в тому, що якщо на булці є наліт, то значить, вона зіпсована – не правда. Взагалі, серед усіх продуктів саме хліб можна вважати найбезпечнішим. Так стверджує лідер гільдії пекарів і кондитерів (РОСПіК) Юрій Кацнельсон.
За технологією виробництва, новоспеченому батону хліба потрібно дати відлежатися кілька годин, щоб він став кімнатної температури. Але на деяких пекарнях в цей час виходять прості виробництва, що негативно відбивається на прибутку. Тому деякі недобросовісні виробники упаковують хлібобулочні вироби раніше зазначеного терміну. Коли батон охолоджується під поліетиленом, то виділяється волога не випаровується, а залишається усередині упаковки. Так як мікроби цвілі присутні буквально всюди, то у вологому середовищі вони розвиваються просто миттєво.
Так як спочатку хліб був хорошої якості, то від маленьких плям нальоту він гірше не став. А цвіль, якщо її не багато, можна просто зрізати.
Також президент гільдії сказав, що не варто вірити розмовам про те, що в СРСР хлібобулочні вироби були кращої якості, ніж зараз. І що якість сучасної борошна і всякі добавки роблять хліб поганим.
Це не правда, що пекарі спеціально беруть борошно поганої якості, тому що вона дешевша. Взагалі, немає поганої муки, є різні види і сорти. Для кожного виду виробів підходить борошно певного сорту, наприклад: для здоби один сорт, для хліба – інший, для пиріжків – третій.
В СРСР хліб для населення випікався без добавок для збільшення терміну придатності, але їх обов’язково додавали в інші сорти хліба, наприклад для моряків або провідників поїздів. В сучасний тістовий хліб, який довго не черствіє, теж додають спеціальні консерванти, які обов’язково були перевірені і схвалені Росспоживнаглядом. Вся сучасна хлібобулочна продукція дозволена до виробництва відповідальними органами нагляду.
Також Кацнельсон дав пораду, що коли ви вибираєте батон, основну увага приділіть того, як він виглядає і пахне, а не назві і виробнику. Якщо аромат і вид вам подобаються, вартість влаштовує, тоді можна подивитися і на товарну марку, але це не обов’язково.
Адже хлібобулочна продукція піддається в печі сильній тепловій обробці і це робить її майже стерильною. Але якщо ви збираєтеся з’їсти виріб з начинкою з продуктів, які швидко псуються (м’ясо, сир та інше), то краще звернути увагу на дату виготовлення і брати тільки свіжоспечені вироби.
Джерело:miysvit.pp.ua