Що потрібно зробити з полуницею навесні, щоб отримати смачний і великий урожай?

Полуниця є досить примхливої ​​садовою культурою. Їй, як і більшості інших культур, потрібна допомога для гарного росту, розвитку і плодоношення. Правильний догляд за нею є запорукою гарного врожаю. Саме від грамотного розподілу робіт по догляду і правильного їх виконання залежить, чи будуть ягоди на кущах чи ні.

Як доглядати за посадками ранньою весною?

Перш ніж обробити і підгодувати полуницю (суницю) навесні, потрібно розчистити грядки від сміття, прорідити, обрізати, при необхідності пересадити рослини. Кущики очищають від торішнього листя та від рослин, які вимерзли взимку. 

Не забудьте зібрати стару мульчу. Також потрібно зрізати всі пожухлі вусики, відростки, квітконоси і листя, і прикореневе листя (які стеляться по землі). У вас має залишитися тільки кущик з  декількома листками. Очищені грядки обов’язково періодично розпушують.

Весняна обробка полуниці від шкідників і хвороб

Також навесні потрібно розпочати боротьбу зі шкідниками. Для цього необхідно вчасно проводити профілактику. Після розпушування проведіть обприскування. До цвітіння можете обробляти і хімічними, і біологічними препаратами, зокрема Цезар, Таурус, Фітоверм, Акрофіт.

Обробляти рослини потрібно при температурі плюс 15 °С. Також зі шкідниками допомагають боротися і народні засоби. Наприклад, просто гаряча вода допоможе позбутися від суничного прозорого кліща, пильщика, листоїда, слюнявки-пінниці та інших шкідливих мікроорганізмів (температура води 65 °С).

Ще хорошим профілактичним засобом є настоянка з часнику та хвойними голками. Змішайте 1 скл. подрібненого часнику, 400 г голок, 2 ст. л. борної кислоти, залийте теплою водою, настоюйте протягом тижня. Таким засобом потрібно оброблювати 3 рази за сезон. 

Проти захворювань також ефективна хвойна мульча.

Чим удобрювати навесні?

Також весною необхідно підгодовувати рослину. Клубніка дуже вимоглива до грунту, тому його потрібно ретельно підживлювати.

Весняна підгодівля проводиться в останній декаді квітня, коли на вулиці встановиться плюсова температура повітря і на кущиках зросте пара нових зелених листочків. 

Найкраще використовувати комплексні добрива для саду та городу, які містять одразу всі необхідні елементи. Грунту потрібно отримувати калій, магній та фосфор. 1 мірної ложки добрива достатньо на 10 л води.

Також можете спробувати органічну підгодівлю: настій з кропиви, компост, перегній, деревну золу, курячий послід та інші. Курячий послід найкраще розвести в пропорціях 1 до 20 з водою. Поливати під кущ з розрахунку 0,5 літра готового добрива на одну рослину. 

Гарного вам врожаю!

Источник: poshepky.com

Що потрібно зробити з полуницею навесні, щоб отримати смачний і великий урожай?