У сeрeду, 17 лютого, Вeрховнa Рaдa проголосyвала за вuзначення Ревoлюції Гіднoсті oднuм з ключових мoментів українськoгo державoтвoрення. Про це пuше Українська правда.
«За» проголосували 295 народних депутатів. Жодного голосу не надала лише фракція ОПЗЖ.
«Схвалення Заяви є необхідним для надання політичної оцінки подіям Євромайдану, Революції Гідності та їхнім наслідкам. Зокрема, надається оцінка діям Віктора Януковича, міліцейських підрозділів «Беркут» та іншим особам і організаціям, які вчиняли протиправні дії», – йдеться у пояснювальній записці.
Проект постанови включає позицію Верховної Ради України щодо:
- визначення Революції Гідності одним з ключових моментів українського державотворення та виразник національної ідеї свободи;
- недопустимості зволікання із розслідуванням «справ Майдану»;
- важливості пам’яті про Героїв Небесної Сотні;
- неприпустимості узурпації влади;
- політичної оцінки режиму Віктора Януковича;
- засудження протиправних дій окремих співробітників підрозділів міліції «Беркут», окремих міліціонерів, військовослужбовців внутрішніх військ, судових виконавців, прокурорів, суддів, інших осіб під час Революції Гідності;
- важливості мирних зібрань та неприпустимості сваволі,європейських цінностей, як фундаменту Української держави.
Революція Гідності – політичні та суспільні зміни в Україні з 30 листопада 2013 до лютого 2014 року, викликані протестом громадян України проти протиправного розгону мирної акції студентів та громадських активістів, яка розпочалася 21 листопада 2013 як спротив проти відходу політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на Європейську інтеграцію та подальшою відмовою від цього курсу.
Одними з головних причин протестів стали надмірна концентрація влади в руках Віктора Януковича та його «сім’ї», небажання народу України миритись з перетворенням країни не лише де-факто, але і де-юре на одну з колоній Росії.
Всього під час Революції Гідності постраждали 2,5 тис. людей, понад 100 із них загинули – більшість у лютому 2014 року. За даними Міністерства внутрішніх справ, від 18 лютого по 2 березня 2014 року під час виконання службових обов’язків у центрі Києва загинули також 17 силовиків.
Якщо ви також підтримуєте таке рішення – поставте ЛАЙК під постом і напишіть коментра в підтрику!
Дякуємо. Для нас це дуже важливо!