Бджоли визнані найважливішими істотами на Землі. А в Україні скоро їх не буде

Від 60 до 90% їжі, люди отримують завдяки комахам-запилювачам, і перш за все, бджолам

Міжнародна некомерційна екологічна організація «Спостерігачі Землі» заявила, що бджоли є найбільш важливими тваринами для збереження екосистеми планети.

Про це йдеться в оприлюдненій в Королівському географічному товаристві Великобританії доповіді.

Згідно з даними екологів, той факт, що багато видів бджіл вже зникли з лиця планети або перебувають в списку зникаючих видів, є небезпеку для всієї Землі, в тому числі, для людства.

«Від 60 до 90% їжі, люди отримують завдяки комахам-запилювачам, і перш за все, бджолам. Серед продуктів, що ми не могли б отримувати без їх підтримки, фрукти, овочі, зернові та горіхи. Це означає, зокрема, що зниження чисельності бджіл вплине на інші види, включаючи людей. Виникне «ефект доміно», – наголошується у доповіді.

Пасічники б’ють на сполох: в Україні масово труять бджіл

Мільйони бджіл загинули на Рівненщині – пасіки встелені мертвими комахами. Пасічники впевнені, що все через протруєне насіння, яким в агрохолдингу засівають поля. Однак у компанії своєї провини в масовій загибелі бджіл не вбачають, йдеться у ТСН.16:45.

На пасіці пана Володимира не чути навіть поодинокого дзижчання. Загинула 21 сім’я бджолина сім’я.

“Тільки одна бджолосім’я десь в середньому буде від півтори тисячі і далі. Це такі кошти, що поновлювати потім самому майже нереально”,

– каже пасічник Володимир Олексійчук.

У іншому селі у Рівненському районі лягло замертво зо пів мільйона бджіл. Таке ж і в інших пасічників. І навіть не одного району Рівненщини. Збитки – сотні тисяч гривень.

“Пасік в Корецькому районі півтора десятка пропало, в Рівненському районі 5-7 пасік пропало, це ті, які ми знаємо”,

– розповідає голова спілки пасічників України проти пестицидів Богдан Лимар.

Потруїлись бджоли пестицидним пилом, певні пасічники. Кажуть, мор стався, коли один з агрохолдингів вигнав на поля поруч свою техніку: сіяли протруєне насіння, компоненти якого і вбивають бджіл.

“Ця пилюка осідає на квітучі дерева, на дикорослі рослини”,

– стверджує пан Богдан.

Усе сертифіковане і дотримуються усіх санітарних норм, стверджують у агрокомпанії. Те, що загинули бджоли, припускають, винні інші аграрії, або погода, а звинувачення в їхній бік, мовляв, необґрунтовані.

“Компанія занепокоєна фактом загибелі бджіл. Ми будемо наполягати про відібрання зразків зеленої маси, ґрунту з полів інших землекористувачів, які засіяні озимими культурами в радіусі хоча б трьох кілометрів”,

– коментує представник агрохолдингу Сергій Пилиповець.

Ґрунт та мертвих бджіл скеровували в столичну лабораторію.

“В даному ґрунті і в об’єктах дослідження є хімічна речовина, яка вказана в документах, проте є і інша речовина, яку вони не можуть становити”,

– каже заступник керівника Рівненського райвідділу поліції Петро Пастушок.

Подібні випадки стались і в інших областях. Так на Тернопільщині, 24 квітня до працівників територіального відділу поліції звернувся житель села Джурин. Чоловік повідомив, що працівники агрофірми здійснили кроплення полів різними хімікатами, що призвело до загибелі бджіл.

Поліцейські, які виїжджали на місце події, опитали свідків та можливих очевидців злочину.

Ще 30 бджолосімей загинуло на Волині, після того, як у двох селах – Баї та Городище-1 поля обробили хімікатами.

Така ж ситуація і на Менщині. Місцевий бджоляр зняв на відео, мор своєї пасіки.

Бджоли визнані найважливішими істотами на Землі. А в Україні скоро їх не буде