Будь-яка пoлiтuкa, oсoблuвo – дeржaвнa, яка бaзуєтьcя не на oснoві ЗaК0нгІВ ПРUР0ДU – є, як мінімум, нeвіглaствoм і, як максuмум – крuмінальнuм злочuном, пuше на своїй сторінці у Фейсбук Ігор Смешко, і ділuться ось такuмu словамu:
“Коли відбувається перерозподіл з високого тиску на низький для споживачів, то у нас формується зовсім інша вартість. І це вартість 4 копійок до 26 копійок за м.куб побутового споживання!
Як це відбувається? Візьмемо простий приклад якась ємність об’ємом 40 л, при атмосферному тиску містить 0.04 куб.м газу, але при тиску, наприклад 150 атм в нього поміщається 6 куб. метрів газу, тобто в 150 разів більше і це не може оскаржуватися.
З газових законів, виходить аксіома: у скільки разів зменшитися тиск в транспортному газопроводі, в стільки ж разів збільшитися обсяг газу. А ми кінцеві споживачі, платимо за обсяг.
Будь яка політика, особливо – державна, яка базується не на основі ЗАКОНІВ ПРИРОДИ – є, як мінімум, невіглаством і, як максимум – кримінальним злочином
Опубліковано Ігором Смешком Четвер, 21 січня 2021 р.
Варто зауважити, що мова йде про ті ж самі кубометри газу, за винятком «маленької дрібнички», про яку не вважають за потрібне згадувати: тиск газу в побутовій мережі в 50 разів менше магістрального.
Так, є коригування на температуру, на відбір самого газу і продавлювання його турбінами, але це інша історія – це історія для докладного аудиту компаній і відкритті ряду кримінальних справ, як і розуміння власності трубопроводів і які є правовстановлюючі документи на труби, обладнання й саме паливо.
Як вже говорилося вище, змінюючи тиск – виходить дуже цікава економія в 50 разів, а з огляду на те, що тиск в побутових системах немає 1 атмосфери, ось Вам ще один крок для маніпуляцій.
Маса одного кубометра природного газу, що знаходиться в газотранспортній магістралі – близько 36 кілограмів. А той же куб газу, що згорає в нашій газовій плиті, має масу всього 720 грамів! І це факт при будь-якій владі.
При зменшенні тиску падає його і калорійність, наприклад, зменшимо в половину тиск у побутовій мережі і буде необхідно в 2 рази більше кубатури для прогріву будинку і для розігріву їжі.
Такі ігри з тиском, явно видно побутовим споживачам при очікуванні закипання води в чайнику.
Перейдемо до цифр, щоб громадянам було зрозуміло: 450 $ / 1000 куб.м = 0,45 долара за куб покупного газу і 0,07 долара за куб газу, що добувається на Україні
Беремо долар за курсом 29 і отримуємо 13,05 і 2,03 грн за м.куб імпортного і вітчизняного газу за м.куб, але це вартість газу високого тиску 50 атмосфер і не потрібно ці цифри змішувати.
При зниженні тиску в побутовій мережі у нас в 50 разів знижується вартість і виходить вартість 1 м.куб газу 0,261 і 0,04 грн відповідно.
Прошу уважно поставитися до цифр: 26 копійок вартість імпортного газу за м.куб і 4 копійки вартість українського газу, що видобувається в Івано-Франківську, Полтаві та інших регіонах нашої країни.
Тепер перейдемо до конституції і що все надра, земля – це багатство народу і стоїть питання чи має держава або ряд чиновників здійснювати «тарифний геноцид»?
У нас з власного видобутку виходить 20 мільйонів кубів, споживання населення близько 14 мільйонів кубів. Це неодноразові заяви цілого ряду політиків.
Якщо у нас свій газ і його вистачає за заявами для населення, і ми очевидно розуміємо його собівартість 4 копійки за куб побутового споживання, то де ж логіка оплачувати 12 грн. Це в 300 раз більше номінальної собівартості.
Звичайно ми всі дорослі і освідчені люди розуміємо, що є обслуговування, зарплати «Керівництва Нафтогазу» і інших співробітників, але поясніть як при 4 копійках йде поставка в 12 грн (0,04 * 300 раз = 12 грн). Навіть, якщо 7,245 грн за м.куб і це найдешевша озвучена ціна без транспортування і її логіки тут просто немає.
Якщо це не 4 копійки, а 26 копійок як вони перетворюються в 12 грн теж логіці не піддається.
Вище наведені розрахунки при тиску 1 атм, фактично він ще менший і не відповідає номіналу, пише Мордак Олександр Ігорович, Дніпро, Україна, дописом якого поділився Ігор Смешко.
В свою чергу, люди в коментарях пишуть, що потрібно конфіскувати всі шалені виплати працівникам Нафтогазу, тоді і ціна нормалізується.
В свою чергу, практично у всіх регіонах тривають виступи проти підвищення комунальних тарифів. Люди незадоволені тим, що з початку року зросли ціни на газ, опалення, електрику і холодну воду. Приводом для занепокоєння є також і зростання вартості товарів і послуг, в яку також закладені витрати на комуналку. Громадяни протестують біля адміністративних будівель, комунальних підприємств, а також перекривають траси державного значення.
У Житомирі акції протесту переросли у захоплення обласної ради. Минулої п’ятниці “тарифні виступи” дійшли і до Києва, де відбулася (щоправда, нечисленна) акція, організована від імені громадської ініціативи “Стоп тарифний геноцид”. На перший погляд, протести збиралися стихійно, але деякі факти вказують на те, що деякі виступи були скоординовані.
“Судячи з витоків інформації, спроби організовувати “тарифний майдан” будуть. Причому з високою часткою вірогідністю протести в регіонах розглядаються як свого роду загальний фон, але є підозри, що всі ці протести штучно організовані з конкретними політичними цілями. Реально проблема є, люди незадоволені тарифами, але важливий нюанс – платіжки на січень (підвищені тарифи діють з початку року) ще не прийшли. Де тоді конкретний привід для обурення? Далі – протести виникли якось дивно: відразу в один день і в декількох регіонах”, – зазначив в коментарі “Апострофу” керівник Центру прикладних політичних досліджень “Пента” Володимир Фесенко.