Перехід на літній час в Україні відбудеться у неділю, з 29 на 30 березня. У цю ніч о 03.00 українці переведуть стрілки годинника на годину вперед. Тож, вставати доведеться раніше.
Датою переходу на літній час щорічно є остання неділя березня і остання неділя жовтня при переході на зимовий час.
Переведення годинників здійснюється для того, щоб людина могла працювати довше і використовувати при цьому менше штучного освітлення.
На думку вчених, людський організм набагато легше переносить перехід на зимовий час, ніж на літній.
До слова, вперше переводити годинник запропонували у 1784 році. Це зробив посол США у Франції Бенджамін Франклін. Рішення було прийняте з метою економії свічок. Винахід переходу саме на літній час приписують англійцю Вільяму Уіллету.
В Україні годинник переводять з 1981 року.
Як пережити перехід на літній час
Перехід на літній час більш негативно впливає на організм, ніж перехід на зимовий час. Так відбувається через те, що стрілки переводять на одну годину вперед, через що люди менше сплять.
Крім того, переведення годинників може викликати проблеми зі здоров’ям у людей, які страждають від серцево-судинних і хронічних хвороб.
Дратівливість і перепади настрою також можуть бути викликані переходом на літній час.
Щоб знизити до мінімуму проблеми при переведенні годинника, лікарі рекомендують за тиждень до цього почати регулярно гуляти на свіжому повітрі і лягати спати приблизно на 30 хвилин раніше, ніж зазвичай.
А вже після переведення годинників варто на кілька днів знизити навантаження на організм на роботі і в повсякденному житті. Деякі фахівці навіть рекомендують в цей час не водити автомобіль.
Гарною допомогою для організму під час перехідного періоду також може стати зелений чай.
Источник: lenta-ua.news