Тepмiнoв0 всiм! Укpaїнцi y cтpaшнiй нeбeзneцi… Тe, щo тpaпuлocь y Piвнoмy не на жарт пepeляkaлo кpaїнy людей…

У Рівному надрукували вуличні об’яви на аркушах з даними клієнтів банку.

Імена, ксерокопії ID-карток, пенсійних посвідчень, ідентифікаційних кодів, серії та номери паспортів і навіть адреси реєстрації – усе це можна було дізнатися будь-кому із перехожих, ідеться в сюжеті ТСН.

«Оце зірвала з цієї тумби. Як виявилося, з однієї сторони позика, а з іншого боку документ людини відсканований», — розповідає рівнянка.

Вона чекала сина з тренування, як раптом звернула увагу на об’яву про гроші в кредит: папір змок і щось виднілося зі зворотньої сторони.

«Відігнула і дивлюся: повністю прізвище людини, паспортні дані, ідентифікаційний код, реєстрація», — каже Юлія Вознюк.

Вона зірвала оголошення, бо не хотіла б, щоб десь отак вивісили її дані.

За вказаною  адресою журналісти приїхали у село Зоря – шукати Володимира Олександровича.

Окрім адреси, серія і номер паспорта, ідентифікаційний код, дата народження, дані про освіту, сімейний стан та ще й ім’я поручителя – все це Володимир при отриманні позики надав банку.

Сам чоловік нині за кордоном, його родичі приголомшені: «Є ж нерозголошення персональних даних, гарантують же таке».

Люди вважають, що це незаконні дії: «Можливо, ще повісять один кредит на нього. Таке ж може буть, що візьмуть іншого поручителя, підставлять». 

Юрист Юрій Трачук підтверджує, що така інформація – знахідка для шахраїв.

«Маючи, здавалося б, просту роздруківку, можна створити дуже багато проблем для людини. Кричуща недбалість», — вважає він.

Не просто так персональні дані захищені законом – через їхнє поширення клієнти, нічого не підозрюючи, можуть лишитися без копійки!

«Відновити номер телефону, який прив’язаний до цієї картки, його замінити, як фінансовий, і потім увійти в онлайн-банкінг, зробити транзакцію і просто почистити всі рахунки, елементарно просто», — попереджає Юрій Трачук.

Як персональні дані опинилися на дошках оголошень – запитуємо там, звідки поширені листівки. Магазин побутової техніки, у невеличкій кімнаті дівчина, яка зізнається, що саме вона друкувала об’яви. «Це було випадково.

Макулатура, яка мала бути на викидання, ми її знищуємо, ми її рвемо і знищуємо. Моя неуважність, це визнаю, моя провина», — журиться Іванка.

Вона працює у банку, але кредити оформлює тут. Та схоже, використані документи привезені з інших відділень, бо на одному є підпис фахівця, і не Іванни.  Однак пояснити, як такі документи опинилися в неї, дівчина не хоче: «Я не буду коментувати, щоб так само нікого не підставляти. Це моя помилка».

Відділення самого банку, там визнають: випадок неприпустимий. І запевняють, що раніше такого не траплялося, але говорити на камеру не уповноважені. Тож з іншого міста коментує речниця банку. » Наразі всі ці листівки вилучені. Ми зараз проводимо внутрішнє розслідування і винних буде покарано», — переконує Анна Кокоба.

Адвокат Андрій Колесник вважає, що наслідки для винуватця можуть бути серйозними. «Якщо є особа, яка віднеслася недбало до виконання своїх обов’язків службових і розповсюдила ці дані, то теоретично може настати і кримінальна відповідальність», — каже юрист.

Якщо це кваліфікувати, як порушення недоторканості приватного життя, може бути навіть обмеження волі  до трьох років.  Скільки таких листівок з інформацією клієнтів було розклеєно – невідомо. Нині їх дійсно в місті вже не знайти. Проте Володимир, кажуть родичі, дізнавшись про поширення його даних, думає звернутися до суду.

Тepмiнoв0 всiм! Укpaїнцi y cтpaшнiй нeбeзneцi… Тe, щo тpaпuлocь y Piвнoмy не на жарт пepeляkaлo кpaїнy людей…